Złota Piątka Kraśnickiego Sportu. Plebiscyt rozstrzygnięty

Miłośnicy sportu w Powiecie Kraśnickim wybrali najpopularniejszych sportowców w plebiscycie zorganizo (link otworzy duże zdjęcie)

22 marca ogłoszono wyniki Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca 2017 roku zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz wydawcę gazet: Głos Kraśnicki i Goniec Gazeta Powiatowa.

O tytuł Najpopularniejszego Sportowca rywalizowało 13 kandydatów, w tym jeden duet, zgłoszonych przez kluby sportowe. Zwycięzców wyłoniono w głosowaniu za pośrednictwem kuponów umieszczanych w gazetach Głos Kraśnicki i Goniec Gazeta Powiatowa. Plebiscyt cieszył się sporym zainteresowaniem. W tym roku wpłynęły 3742 kupony.

Nagrody rzeczowe dla uczestników plebiscytu ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku, a vouchery wczasowe - Centrum Podróży Bebek Travel Shops Kraśnik.

W głosowaniu fanów kraśnickiego sportu i czytelników Głosu na miejscu piątym z liczbą głosów 223 uplasował się Damian Pietroń z Fabrycznego Klubu Sportowego „Stal” Kraśnik. To wieloletni kapitan klubowego zespołu. Jego trenerem jest Daniel Szewc.

Na miejscu czwartym z liczbą głosów 283 uplasowała się z kolei Maja Machulak z Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” w Kraśniku. Maja jest złotą i brązową medalistką Mistrzostw Polski w Pływaniu długodystansowym na wodach otwartych w kategorii juniorów młodszych - indywidualnie oraz w sztafecie. Trener Mai jest Grzegorz Mazurek.

Trzecie miejsce z liczbą głosów 480 zajął Kamil Jastrzębski ze Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku. Kamil jest jednym z czołowych zawodników w Polsce w biegach długich. To ubiegłoroczny Mistrz Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim, brązowy medalista Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim. Trenerem Kamila jest Zbigniew Biały.

Miejsce drugie z liczbą 1022 głosów zajął Oskar Mikołajczak, pięściarz Parafialnego Klubu Sportowego „Za Bramą” w Kraśniku. W ubiegłym roku Oskar wywalczył m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jego trenerem jest Marcin Machul.

Zwycięzcą Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kraśnickiego 2017 roku, na którego oddano 1065 głosów, jest Karol Czegus – zapaśnik z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suples” w Kraśniku. W minionym roku Karol zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Jest członkiem kadry narodowej juniorów młodszych. Na Mistrzostwach Europy zajął V miejsce oraz reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w Grecji. Trenerem zwycięzcy jest Damian Jakóbczyk.

Poza Złotą Piątką kolejne miejsca zajęli: Maciej Kania (143 głosy, zapaśnik, LUKS przy PG w Stróży), Aleksandra Wólczyńska (120 głosów, zapaśniczka, LUKS Suples Kraśnik), Katarzyna Jargieła (91 głosów, zapaśniczka, LUKS przy PG w Stróży), Wiktoria i Weronika Ciepłe (81 głosów, siatkarki, MKS Kraśnik), Rafał Król (72 głosy, piłkarz, Stal Kraśnik), Patryk Cieślik (65 głosów, piłkarz, LKS Kowalin), Maksymilian Swintozelski (51 głosów, pływak, UKP Fala Kraśnik) oraz Adrian Cieślik (46 głosów, piłkarz, LKS Kowalin).

- Od początku traktowaliśmy to głosowanie jako okazję do dobrej zabawy dla miłośników sportu w naszym powiecie, bo przecież wybieramy najpopularniejszych, a nie najlepszych zawodników – podkreśla wicestarosta Mariusz Socha. - Nie działamy więc pod presją wyników i takiej swoistej licytacji: które wyniki i w jakiej dyscyplinie są lepsze od innych. Na szczęście w przypadku naszego plebiscytu, jak pokazują ubiegłoroczne oraz tegoroczne rezultaty głosowania, jego zwycięzcy to jednocześnie bardzo dobrzy, utalentowani i ciężko pracujący na sukces sportowcy.

Organizatorzy Plebiscytu przyznali także honorowe tytuły Ambasadora Sportu Powiatu Kraśnickiego, którymi wyróżniono czterech sportowców. Nagrody dla nich ufundowali: Władysław Naborczyk – właściciel PPW „Nabor” w Kraśniku oraz Józef Gąsiorowski – prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku. Vouchery wczasowe do wykorzystania w Centrum Podróży Bebek Travel Shops Kraśnik.

Wyróżnieni tytułem Ambasadora to:
- Jakub Kalinowski - zawodnik i trener Kraśnickiej Akademii Taekwon-do. Jakub reprezentował w minionym roku Polskę na Mistrzostwach Świata seniorów oraz jest zdobywcą Pucharu Europy w walkach do 85 kg.
- Dominika Wiśniewska-Ulfik - zawodniczka SKB Kraśnik, utytułowana biegaczka. W 2017 roku Dominika startowała w Mistrzostwach Świata w biegach Górskich stylem anglosaskim oraz zajęła 10. miejsce na Mistrzostwach Europy Skyrunning Classic.
- Aleksandra Wólczyńska - zapaśniczka LUKS „Suples” Kraśnik, mistrzyni Polski Juniorek, wicemistrzyni Europy Juniorek i zdobywczyni 3. miejsca podczas Mistrzostw Świata Juniorek.
- Damian Szymański - wychowanek MUKS Kraśnik i FKS „Stal” Kraśnik, obecnie piłkarz i kapitan grającej w Lotto Ekstraklasie Wisły Płock.

W spotkaniu podsumowującym Plebiscyt wzięli udział zawodnicy, trenerzy, działacze klubowi, rodzice i opiekunowie oraz lokalni samorządowcy. W imieniu wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego nagrody zwycięzcom i trenerom wręczył radny Powiatu Kraśnickiego Kazimierz Choma.

DN

Opublikowano: 23 marca 2018 11:20