II Kongres Sołtysów w najbliższą sobotę

Na zdjęciu uczestnicy pierwszego Kongresu Sołtysów w Kraśniku. (link otworzy duże zdjęcie)

3 marca odbędzie się II Kongres Sołtysów Powiatu Kraśnickiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i LGD ZK pod patronatem Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Spotkanie odbędzie się w Hotelu „Kmicic” i rozpocznie o godz. 15.00. W programie znalazły się prelekcje na temat roli kapitału społecznego we współczesnych środowiskach wiejskich, możliwości pozyskania dotacji poprzez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej oraz działalności Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Przygotowano również okolicznościowy konkurs wiedzy historycznej z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, konkurs kulinarny oraz występy artystyczne. Podczas Kongresu wyróżniającym się sołtysom zostaną wręczone Medale Starosty Kraśnickiego za zasługi na rzecz rozwoju Powiatu.

- Jako osoba od kilkunastu lat związana z samorządem, także przez wiele lat z samorządem gminnym, miałem niejednokrotnie okazję obserwować sołtysów w pracy – mówi starosta Andrzej Maj, pomysłodawca kraśnickiego Kongresu. - Najtrudniej jest spełniać oczekiwania tych, których dobrze się zna: sąsiadów, czy znajomych. To przed nimi sołtysi rozliczają się ze swoich obowiązków. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że niejeden radny, może nawet wójt, mógłby pozazdrościć im tej umiejętności bycia z ludźmi i bycia dla ludzi.

DN

Opublikowano: 01 marca 2018 14:26