Otwarcie drogi Słodków Trzeci – Szastarka

Oficjalne otwarcie drogi Słodków Drugi - Szastarka. (link otworzy duże zdjęcie)

12 lutego br. oficjalnie oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi powiatowej łączącej Gminy Kraśnik i Szastarka.

Jesienią ub. roku Starostwo Powiatowe w Kraśniku zrealizowało trzy ważne dla okolicznych mieszkańców inwestycje sfinansowane m.in. z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wyremontowano w tym czasie ponad 11 km dróg. Przebudowane odcinki to: Szastarka – Słodków Trzeci (długość 5,395 km, wartość zadania ponad 1,7 mln zł), Dzierzkowice Wola – Sosnowa Wola i Mniszek - Łany.

Wyremontowaną drogę łączącą Słodków i Szastarkę oddano oficjalnie do użytku w lutym br. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy tych okolic oraz przedstawiciele samorządów, które wspólnie podjęły się tej inwestycji, m.in. starosta Andrzej Maj, wójtowie Mirosław Chapski i Artur Jaskowski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Sławomir Cielepała i kierownik wydziału inwestycji Starostwa Mateusz Kaproń.

- Jesteśmy teraz przy ponad 5-kilometrowym odcinku wyremontowanej drogi na granicy dwóch gmin i to jest jeden z wielu przykładów współpracy naszych samorządów, której celem jest lepszy stan dróg i większe bezpieczeństwo kierowców - mówi starosta kraśnicki. - W tym roku na remonty dróg wydamy wspólnie z gminami 8 mln zł. Jako samorząd Powiat Kraśnicki nie posiada własnych dochodów i musimy posiłkować się funduszami pozyskanymi ze źródeł zewnętrznych, głównie unijnych jak w tym przypadku. Dzięki nim w tej kadencji wyremontujemy i przebudujemy 100 km dróg w całym Powiecie. To jest ¼ całego naszego zasobu, którym zarządzamy. Uważam to za wielki sukces inwestycyjny powiatu.

DN, fot. Anna Kozak

Opublikowano: 13 lutego 2018 08:41