VII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 26-28 stycznia br. odbył się VIII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych w Polichnie. Został on zorganizowany przez Wójta Gminy Szastarka Artura Jaskowskiego oraz Gminne Centrum Kultury w Polichnie. Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Pierwszego dnia komisja w składzie: Andrzej Gotner, Marek Mochol oraz Robert Ptasznik wysłuchała 29. dziecięco-młodzieżowych prezentacji scholi, solistów, duetów i grup wokalnych.

W kategorii soliści (klasa 0-III) przyznano nagrody za udział. W kategorii soliści (klasa IV-VII) I miejsce zajęła Julia Jaskowska z Marią Dametko, II miejsce - Julia Fijałkowska i Kinga Wołoszyn, a III miejsce – Aleksandra Tracz. W kategorii soliści (klasy gimnazjalne i średnie) I miejsce zajęła Elżbieta Jakubiec, a II miejsce Karolina Mędyk. W kategorii duety (klasa IV-VII) I miejsce należało do „Ich Dwóch”, II do Martyny Jachury i Magdaleny Uzar. W kategorii grupy, zespoły mieszane i instrumentaliści przyznano kolejno miejsca: I - „Błękitne Korale”, II – „Fantazja”, III – Schola Parafialna z Szastarki.

Drugiego dnia komisja w nieco zmienionym składzie - Paweł Warowny, Kornelia Niedbał, Andrzej Gotner - wysłuchała 33. występów solistów, zespołów śpiewaczych, chórów, zespołów wokalno-instrumentalnych oraz kapel.

W kategorii soliści I miejsce zajęła Janina Chmiel. W kategorii chóry wójt Gminy Szastarka przyznał Nagrodę Specjalną dla Parafialnego Chóru z Polichny. W kategorii zespołów śpiewaczych I miejsce należało do Zespołu Śpiewaczego „Marianki”. W kategorii kapele I miejsce otrzymała Kapela Ludowa z Gościeradowa. W ostatniej kategorii zespoły wokalno-instrumentalne została przyznana nagroda za I miejsce zespołowi Young and Full of Energy, pozostałe zespoły zostały nagrodzone za sam udział.

Wszyscy laureaci zostali uhonorowani, a nagrody ufundował wójt Gminy Szastarka, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Gminne Centrum Kultury w Polichnie.

Ostatni dzień Przeglądu zakończył się koncertem w Kościele Parafialnym pw. św. Jana Marii Vianneya w Polichnie.

Opublikowano: 02 lutego 2018 11:47