Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych:

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 18,19,20 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym odbył się XIX Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych.

Pierwszego dnia przeglądu jury obejrzało występy 4 grup kolędniczych w kategorii dziecięcej i młodzieżowej. Wyróżnienie I stopnia otrzymał Zespół jasełkowy ze Szkoły Podstawowej w Annopolu oraz Zespół „Kolędnicy z Piątki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku. Wyróżnienie II stopnia przyznane zostało zespołowi jasełkowemu ze Szkoły Podstawowej w Annopolu oraz zespołowi „Psotnik” ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie.

19 stycznia okazję do zaprezentowania się miało 36 młodych artystów, którzy zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach. Nagrodę główną za występy solowe otrzymały: Julia Jaskowska, Weronika Grudzińska i Maja Gryta, ponadto wyróżnienie przyznane zostało: Róży Łysuniek, Nikoli Pawłaszek, Kindze Wołoszyn, Barbarze Szwarnowskiej. Spośród zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych najlepiej ocenione zostały: Zespół wokalno- instrumentalny „Kopernikus” z PSP nr 2 w Kraśniku oraz Zespół „Ich Dwóch” z GOK w Gościeradowie. W tej kategorii wyróżnienie otrzymały zespoły: „Sekret” z PSP nr 6 w Kraśniku, „Cantare” z CKiP w Kraśniku oraz „Błękitne Korale” z GDK w Zakrzówku.

Ostatniego dnia przeglądu wystąpiło 38 solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, zespołów śpiewaczych, chórów oraz grup kolędniczych w kategorii dorosłych. Główną nagrodę za występ solowy otrzymała pani Zofia Zychman oraz pan Leszek Sitarczyk, nagrodę rzeczową w podziękowaniu za udział otrzymali: Leokadia Terelak, Bogumiła Dolecka, Mirosław Kolasa, Kazimiera Kułaga.

Za występ form teatralnych nagrodę otrzymał Zespół Obrzędowy HERODY z Budek.
Wśród nagrodzonych jest również Zespół „Świteź” z Węglina, który otrzymał nagrodę specjalną Wójta Gminy Trzydnik Duży.

Starostwo Powiatowe w Kraśniku było współorganizatorem wydarzenia.

fot. GOK Trzydnik Duży

Opublikowano: 22 stycznia 2018 14:34