V Powiatowy Turniej Gimnazjalny Języka Angielskiego już za nami

(link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 19 stycznia 2018r. w Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku odbył się finał V Powiatowego Turnieju Gimnazjalnego Języka Angielskiego Come to „Górka”. Konkurs ten odbył się w dwóch etapach - pierwszy w szkołach gimnazjalnych powiatu kraśnickiego miał miejsce w listopadzie 2017r. i wyłonił 3-osobowe drużyny z każdego gimnazjum.

Do liceum przybyło 7 drużyn wraz z opiekunami. Byli to uczniowie:

- Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku

- Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku

- Gimnazjum Społecznego w Kraśniku

- Publicznego Gimnazjum w Annopolu

- Publicznego Gimnazjum w Stróży

- Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym

- Publicznego Gimnazjum w Wilkołazie

3-sobowe drużyny zmagały się z zadaniami z języka angielskiego (zadaniami gramatycznymi i leksykalnymi oraz zadaniami z zakresu kultury krajów angielskiego obszaru językowego).

Wszyscy, którzy przybyli mogli pochwalić się znajomością języka angielskiego na wysokim poziomie. Jednak, każdy konkurs wyłania tych najlepszych z najlepszych i w naszym Turnieju Gimnazjalnym byli to uczniowie z następujących szkół:

I miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku

II miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Stróży

III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Społecznego w Kraśniku

Wszyscy uczestnicy dostali nagrody: lekcje tenisa ziemnego u trenera Łukasza Puk, nagrody książkowe. Nie byłoby to możliwe bez sponsorów, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, trener tenisa ziemnego Łukasz Puk oraz wydawnictwa językowe Pearson Longman i Macmillan Polska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej znajomości języka angielskiego i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

Opublikowano: 22 stycznia 2018 14:26