Kraśnicki "Rej" po raz trzeci z brązową tarczą "Perspektyw"

(link otworzy duże zdjęcie)

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku, po raz trzeci z rzędu, wyróżnione zostało przez Magazyn Edukacyjny „Perspektywy”, który co roku tworzy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych, obejmujący 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

O miejscu w prestiżowym rankingu, w przypadku liceów ogólnokształcących, decydują sukcesy uczniów w olimpiadach oraz wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Liceum w „Reju” zajęło 366 miejsce na prawie 2200 liceów w kraju. Pozycja ta przekłada się na 21 miejsce w Województwie Lubelskim (na 111 liceów).

W lubelskim rankingu wojewódzkim liceów, na 42 miejscu,  znalazła się jeszcze jedna szkoła z naszego powiatu -                    I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku.

Wśród techników na 29 miejscu w rankingu wojewódzkim znalazło się Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku. Tutaj dodatkowo oceniane były wyniki egzaminu zawodowego.

Serdecznie gratulujemy!

Opublikowano: 12 stycznia 2018 14:10