Koncert Kolęd w Święto Trzech Króli

(link otworzy duże zdjęcie)

6 stycznia br. w kościele p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku odbył się VI Koncert Kolęd z udziałem 15 zaproszonych chórów i kapel z powiatów: Kraśnickiego, Biłgorajskiego, Stalowowolskiego, Radzyńskiego i Zamojskiego. Był on dla wszystkich słuchaczy wspaniałą i radosną ucztą duchową i muzyczną.

W kolędowym programie artystycznym wystąpili: Orkiestra Dęta przy OSP w Kraśniku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Majdanu Grabina, Chór Męski z kościoła p. w. WNMP w Kraśniku, Chór Canticum Canticorum działający przy Kościele p. w. Świętego Ducha, Zespół Wokalny „Radzyniacy” z Radzynia Podlaskiego, Chór „Gaude Vitae” ze Stalowej Woli, Chór z Parafii w Stróży, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Złoty Wiek” z Biłgoraja, Zespół Wokalny „Jubilat” z Kraśnika, Schola Młodzieżowa z Parafii w Szastarce, Chór z parafii św. Józefa w Kraśniku, Kapela „Swojacy” z Kraśnika, Kapela „Czerwona Róża” z Szastarki, Kapela z Gościeradowa oraz Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu.

Słuchacze mieli niepowtarzalną okazję a zarazem wielką przyjemność wysłuchać wiele pięknych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. W repertuarze koncertu znalazły się popularne kolędy, a także autorskie opracowania kolęd dotychczas mniej znanych, m. in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mędrcy świata”, „Do szopy, hej pasterze”, „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”.

- Kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz noworocznych – mówi starosta Andrzej Maj. - Cieszę się, że dzięki życzliwości księdza dziekana Jerzego Zamorskiego mogliśmy włączyć się w organizację dzisiejszego wydarzenia i wspólnie pielęgnować tę piękną tradycję, która jest ściśle związana z liturgią naszego Kościoła.

Po zakończeniu koncertu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie przy wspólnym stole muzycy mogli porozmawiać i podzielić się radością ze świątecznego kolędowania.

Opublikowano: 12 stycznia 2018 09:20