XIX Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 18, 19, 20 stycznia 2018 roku w Trzydniku Dużym odbędzie się XIX Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Przegląd od lat organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

Pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej, promocja twórców i wykonawców oraz pobudzenie twórczych zainteresowań młodego pokolenia to główne założenia przeglądu.

W ciągu trzech dni stycznia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury występuje kilkuset artystów, tj. solistów, zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, chórów, zespołów śpiewaczych oraz grup kolędniczych z całego powiatu kraśnickiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Wstęp wolny!

Opublikowano: 10 stycznia 2018 11:47