Znicze dla Wołynia – podziękowanie

Na zdjęciu organizatorzy i wolontariusze akcji Znicze dla Wołynia (link otworzy duże zdjęcie)

Lubelski oddział TVP3 wraz z Konsulatem RP w Łucku na Ukrainie po raz dziewiąty zorganizował akcję „Znicze dla Wołynia”.

Po raz czwarty uczestniczyliśmy w niej w Kraśniku. W imieniu organizatorów i współpracujących w akcji oraz we własnym imieniu dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane znicze oraz za podejmowane w trakcie zbiórki rozmowy na temat wołyńsko-kresowy. Potwierdzają one potrzebę przeprowadzania tej akcji w Kraśniku. Szczególnie dziękuję młodzieży za ich patriotyczną postawę i zaangażowanie.
Podziękowania składam również:

- Urzędowi Miasta w Kraśniku; CKiP; Michałowi Lamorskiemu (materiały wizualne), wolontariuszom przy cmentarzu parafialnym: Kubie Ignaczyńskiemu, Jackowi Zającowi, Kacprowi Zającowi, Oskarowi Zającowi, Markowi Koconiowi, Waldemarowi Jakubowskiemu; Jerzemu Kulpie za udostępnienie miejsca przy cmentarzu parafialnym; Andrzejowi Dobromilskiemu, wolontariuszowi przy cmentarzu komunalnym; Agnieszce Włodarczyk, Magdzie Chruściel, Zbigniewowi Boguszewskiemu za pomoc przy cmentarzu komunalnym; dyrekcji i nauczycielom w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku; dyrekcji i nauczycielom w Zespole Szkół Nr 2 „Rej” w Kraśniku.

- SPOŁECZNEMU KOMITETOWI BUDOWY POMNIKA W HOŁDZIE POLAKOM OFIAROM LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NA WOŁYNIU I KRESACH POŁUDNIOWO-WSCHODNICH II RZECZYPOSPOLITEJ W LATACH 1939-1947 w Kraśniku: Tomaszowi Sajowi (logistyka), Jarosławowi Cybulakowi (zbiórka w Kościele Ducha Świętego), Szczepanowi Ignaczyńskiemu (wolontariusz), Wioletcie Szachniewicz (przeprowadzenie zbiórki w szkole).

Dziękuję wszystkim, którzy wspomagali nasze działania. Jak co roku wszystkie znicze zebrane od Państwa (w tym roku 1303 szt.) przekazaliśmy do TVP3 Oddział w Lublinie.
Czarosław Dębowczyk

Opublikowano: 13 grudnia 2017 14:45