Pomóżmy dzieciom!

Na plakacie program tegorocznego kiermaszu bożonarodzeniowego i akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zim (link otworzy duże zdjęcie)

W tym roku Świąteczny Kiermasz Rękodzieła organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku zostanie połączony z akcją charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, którą 25 lat temu wymyśliła Ewa Dados z Radia Lublin. Oba wydarzenia odbędą się 17 grudnia br. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy al. Niepodległości 44.

Kiermasz rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 15.00, a swoje prace zaprezentują na nim twórcy z terenu Powiatu Kraśnickiego. Mieszkańcy będą mieli możliwość kupienia oryginalnych i wyjątkowych stroików, różnych ozdób świątecznych, haftów, rzeźb, biżuterii, wikliny itp.

- W tym roku zachęcam także do uczestnictwa w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” - mówi starosta Andrzej Maj. - Zarejestrowaliśmy sztab w Starostwie Powiatowym i przeprowadzimy zbiórkę przed budynkiem CKiP w godzinach 12.00 – 15.00. Zbieramy tylko i wyłącznie dary rzeczowe: odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, ziemiopłody. Prosimy, aby rzeczy używane – ubrania czy buty - były czyste i niezniszczone.

Dary przekazane zostaną dzieciom potrzebującym z rodzin wielodzietnych, będącym w trudnej sytuacji materialnej, niepełnosprawnym. Ich rozdysponowaniem zajmie się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku.

Honorowy patronat nad akcją objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, a duchowy - metropolita lubelski ks. abp Stanisław Budzik.

DN, grafika Paweł Gąszczyk

Opublikowano: 11 grudnia 2017 13:44