Każdy chwat sprząta świat!

Podsumowanie II etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej 2016/17 „Środowisko Ponad Wszystko” (link otworzy duże zdjęcie)

21 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej 2016/17 „Środowisko ponad wszystko”.

Program realizowany jest od października 2016 r. przez Starostwo Powiatowe we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kraśniku oraz innymi partnerami.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Każdy Chwat Sprząta Świat” (32 placówki oświatowe i wychowawcze z całego powiatu), towarzyszącego ogólnoświatowej kampanii „Sprzątanie Świata” oraz nastąpiło podsumowanie powiatowej akcji grabienia i utylizacji liści kasztanowca „Ratujmy Kasztanowce”, w którą zaangażowało się 155 uczniów.

Program imprezy obejmował część artystyczną w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 ,,Słoneczny Promyk” w Kraśniku pod hasłem „Żyj z przyrodą w zgodzie”, prelekcję pod tytułem „Na odpady nie ma rady”, odczytanie listu do Ziemi przez Martynę Sygacz ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim oraz prezentacje i wystawy prac, kronik. Uczestnikom zostały wręczone nagrody, dyplomy i podziękowania.

Powiatowy Program Edukacji Ekologicznej skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowo – wychowawczych z terenu Powiatu Kraśnickiego. Jego zadaniem jest budzenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród środowisk szkolnych oraz zachęcanie do podejmowania czynnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

foto: Paulina Albin

Opublikowano: 21 listopada 2017 11:58