Zagrali dla Marcina

Na zdjęciu uczestnicy turnieju podczas rozgrywek (link otworzy duże zdjęcie)

16 listopada 2017 r. odbył się Charytatywny Turniej FIFA na rzecz Marcina, chorego absolwenta Technikum Geodezyjnego w Zakrzówku, który wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Akcję pomocy zorganizowali koledzy i koleżanki Marcina.

W skład komitetu organizacyjnego charytatywnego turnieju, obok jego pomysłodawcy Szymona Szostaka, weszli: Izabela Sulowska, Dawid Cichoń, Marcin Gajewski, Patryk Sulowski, Michał Kmieć, Kamil Olech Dawid Lipec, Grzegorz Sokół, Sebastian Januszczak oraz wolontariusze spoza szkoły: Dominik Ściborek, Sebastian Kania, Mateusz Kapica, Adrian Steć, Jakub Gryta, Kamil Wasilewski, Igor Wasiluk, Łukasz Różyła. Akcja charytatywna została objęta honorowym patronatem przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Zakrzówek. Puchary dla zwycięzców ufundował i wręczył Wójt Grzegorz Lemiecha. Nagrody ufundowali sponsorzy: 5 podwójnych biletów do kina Dyrektor CKiP w Kraśniku – Wojciech Gołoś, 3 karnety do siłowni Power Club w Zakrzówku - Wioletta Mazur, słodkie pierniki - Kolorowo Torcikowo – blog kulinarny Marty Pyzik.

W przeprowadzeniu turnieju pomagali wolontariusze z LO i Technikum Geodezyjno-Budowlanego w Zakrzówku oraz Gimnazjum w Zakrzówku: Kinga Chmielik, Paulina Widomska, Dominika Chmiel, Zuzanna Tkacz, Wiktor Król, Ewelina Sobótka, Jakub Lenart. Do sprawnego przeprowadzenia akcji charytatywnej przyczynili się nauczyciele ZS Nr 1 w Zakrzówku: Anna Kamieniarz i Aleksandra Kudła. Dużego wsparcia i pomocy w przeprowadzeniu przedsięwzięcia udzielili także nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku: Damian Pietroń, Kacper Gołofit, Damian Kudła i wicedyrektor szkoły Dariusz Głuchowski.

W turnieju udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zakrzówku, Zespołu Szkół w Zakrzówku i Sulowie, Zespołów Szkół Nr 1, Nr 2 i Nr 3 w Kraśniku – w sumie ponad 200 osób, w tym 126 graczy. Dzięki tej akcji zebrano kwotę 4 880 zł, która przekazana zostanie rodzinie potrzebującego.

Wyniki turnieju: I miejsce - Dominik Ściborek, uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku; II miejsce Rafał Nowak, uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku; III i IV miejsce zdobyli uczniowie Zakrzowieckiego Gimnazjum, odpowiednio: Kacper Kołtun i Mateusz Lemiecha. Królem strzelców został Łukasz Sobieszczański z Zakrzowieckiego Gimnazjum.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Zakrzówku Mieczysława Tyburska wraz z Szymonem Szostakiem i całym komitetem organizacyjnym serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w to szlachetne przedsięwzięcie i w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego organizacji.

Opublikowano: 20 listopada 2017 11:37