Podsumowanie XIV edycji konkursu plastycznego przebiegającego pod hasłem ,,Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”

Podsumowanie XIV edycji konkursu plastycznego przebiegającego pod hasłem ,,Zdrowy, wolny od dymu tytoni (link otworzy duże zdjęcie)

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się w wielu krajach, m.in. w Polsce. Od 14 lat z tej okazji organizowany jest w powiecie konkurs plastyczny ,,Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia”. 16 listopada 2017 roku w CKiP w Kraśniku odbyło się jego podsumowanie.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia edukacyjne w placówkach upowszechniania kultury na terenie Powiatu Kraśnickiego.

Tematyka pracy obejmowała zagadnienia związane z prozdrowotnymi celami konkursu, a wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Do konkursu przystąpiło 261 uczestników - więcej niż w roku 2016.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Występ artystyczny w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola w Urzędowie (opiekunki Monika Kozak i Lucyna Marzycka) oraz dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kowalinie (opiekunka Ewa Surowiec) uświetnił uroczystość.

Organizatorami konkursu byli w tym roku: Starostwo Powiatowe, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Centrum Kultury i Promocji oraz NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień w Kraśniku.

Wyniki konkursu

a) w kategorii dzieci przedszkolne:

Marcela Gajewska – Publiczne Przedszkole w Urzędowie Filia Rankowskie

Nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymał:

Antoni Wiechnik – Zespół Szkół w Szastarce

Paweł Wilczopolski – Niepubliczne Przedszkole „Dawid i Jula” w Kraśniku

b) w kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. I - III:

Agata Pastucha – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Olbięcinie

Nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymała:

Jakub Wnuczek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ostrowie

Nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymał:

Natalia Ambrożkiewicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wilkołazie

c) w kategorii uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VII:

Oliwier Kulig – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kraśniku

Nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymał:

Paulina Sowa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Blinowie

Matylda Jackowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Moniakach

d) w kategorii młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna:

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymał:

Katarzyna Piwowarska - Publiczne Gimnazjum w Wilkołazie

Nagrodę za zajęcie II miejsca otrzymała:

Mateusz Kiszka – Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku

Karolina Pietras – Zespół Placówek Oświatowych w Kraśniku

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Opublikowano: 16 listopada 2017 13:00