Najlepsi z najlepszych...

Stypendyści z Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku - Marcin Kaniewski i Kamil Olech (link otworzy duże zdjęcie)

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Są nie tylko najlepszymi uczniami i dumą swoich szkół, ale także wizytówką całego Powiatu Kraśnickiego. W tym roku ten zaszczytny tytuł trafił do 9 uczniów szkół średnich prowadzonych przez powiat.

Pod koniec października elitarne grono najlepszych uczniów z całej Polski odebrało z rąk premier Beaty Szydło i minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród piątki stypendystów z województwa lubelskiego znalazła się wówczas licealistka z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku Patrycja Zgardzińska, która uzyskała w ubiegłym roku szkolnym imponującą średnią 5,88.

Pozostali stypendyści w ubiegłym tygodniu odebrali dyplomy z rąk wojewody lubelskiego i lubelskiego kuratora oświaty.

Stypendia otrzymali:
Łukasz  Likos z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku (najwyższa średnia w technikum - 5,14),
Marcin Kaniewski z Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku (najwyższa średnia w liceum - 5,53),
Kamil Olech z Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku (najwyższa średnia w technikum -  5,38),
Sebastian Błaszczyk z Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku (najwyższa średnia w liceum - 5,29),
Rafał Paluch z Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku ( najwyższa średnia w techniku - 5,07),
Justyna Jaśkiewicz z Zespołu Szkół w Annopolu (najwyższa średnia w technikum - 5,33)
Sylwia Piłat z Zespołu Szkół CKZiU w Urzędowie (najwyższa średnia w technikum - 5,10),
Izabela Sulowska z Zespołu Szkół Nr 1 w Zakrzówku (najwyższa średnia w technikum – 5,00).

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom!

Stypendia Prezesa Rady Ministrów są przyznawane najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych od 1997 roku. Poza niewątpliwym prestiżem jest to też nagroda finansowa w wysokości 2580 zł, wypłacana w dwóch ratach. AL

Opublikowano: 14 listopada 2017 09:10