Kampania "Młoda i Zdrowa"

Ida Karpińska (link otworzy duże zdjęcie)

Dziś tj. 13 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Kraśniku odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa”. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, Starostwo Powiatowe już od kilku lat prowadzi i włącza się w działania i inicjatywy mające na celu uświadomienie kobietom, dziewczętom oraz ich rodzinom, jak zapobiegać tej groźnej chorobie.

Główną bohaterką spotkania była Ida Karpińska – prezes i założyciel Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”. Jest to osoba, która sama wygrała z rakiem szyjki macicy. Korzystając ze swoich doświadczeń pragnie ona uświadamiać innych jak niewiele trzeba, aby tej chorobie zapobiegać. Zapraszamy na stronę organizacji http://www.kwiatkobiecosci.pl/

fot. Paulina Albin

Opublikowano: 13 listopada 2017 14:44