Sukces zespołu „Young and Full of Energy” na Ukrainie

Zespół Young and full of energy (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 4-5 listopada 2017 roku zespół instrumentalno-wokalny „Young and Full of Energy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie uczestniczył w II Międzynarodowym Festiwalu International Charity Festival „Inna-Brovary” na Ukrainie.

Około 400 uczestników z różnych miast Ukrainy, a także z Estonii, Francji i Polski rywalizowało w czterech kategoriach muzycznych. Ich występy oceniało międzynarodowe jury – muzycy, tancerze, aktorzy z Ukrainy, Francji, Iranu, Estonii, Polski. Reprezentanci Powiatu Kraśnickiego - zespół „Young and Full of Energy” zdobył I miejsce w kategorii wykonawstwo instrumentalne, a Oliwia Kuśmierz wywalczyła II miejsce w kategorii wokal.

Występ zespołu „Young and Full of Energy” na koncercie galowym w sali koncertowej CH Terminal w Browarach okazał się strzałem w dziesiątkę. Muzycy dostarczyli publiczności sporą dawkę dobrej polskiej muzyki, pozytywnej energii oraz stworzyli niesamowity klimat. Publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie, bawiąc się i tańcząc pod sceną w rytmie prezentowanych utworów. W trakcie imprezy artystycznej odbywała się zbiórka środków finansowych na leczenie chorych na nowotwory.

Ponadto delegacja Powiatu Kraśnickiego wraz z zespołem uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Rodzina” w Browarach, które od 15 lat łączy około 200 mieszkańców miasta polskiego pochodzenia. W ramach stowarzyszenia odbywają się zajęcia z języka polskiego, a także funkcjonuje rodzinny zespół „Wszystko w porządku”. Podczas pobytu w Browarach delegacja odwiedziła także szkołę nr 5, gdzie została powitana przez uczniów w pięciu językach obcych. Przedstawiciele Powiatu Kraśnickiego przekazali wychowankom szkoły książki oraz pomoce naukowe w języku polskim.

Festiwal zorganizowali: Fundacja Charytatywna „Inna”, Rada Miasta Browary (partnerskie miasto Powiatu Kraśnickiego na Ukrainie) oraz Browarska Miejska Szkoła Muzyczna.
Olesya Gieral

Opublikowano: 09 listopada 2017 13:27