Narodowe Święto Niepodległości w Stróży

Plakat informujący o programie uroczystości 11 listopada w Stróży (link otworzy duże zdjęcie)

Narodowe Święto Niepodległości w Stróży Gm. Kraśnik zostanie w tym roku połączone z rocznicowymi uroczystościami w miejscowej parafii oraz z 60-leciem Szkoły Podstawowej im. ks. Zielińskiego. Organizatorami Święta Niepodległości w Stróży są władze Powiatu Kraśnickiego, Gminy Kraśnik, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej oraz dyrekcja szkoły.

Świętowanie odzyskania niepodległości przez Polskę będzie również okazją do uczczenia 250-lecia powstania Kaplicy Świętej Trójcy (tzw. kaplica trójkątna), która jest jednym z najciekawszych zabytków architektonicznych w powiecie oraz 60-lecia parafii i miejscowej szkoły.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz społeczności szkolnej odprawioną przez ks. arcybiskupa Stanisława Wielgusa. O godz. 13.15 na tamtejszym cmentarzu odczytany zostanie Apel Poległych oraz poświęcony pomnik Golgota Wschodu. Część oficjalną i wystąpienia zaproszonych gości zaplanowano na godz. 14.00 (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży).

DN, grafika Paweł Gąszczyk

Opublikowano: 08 listopada 2017 11:03