XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach

Zawodnicy (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 7- 8 października w Kraśniku odbył się XXVI Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach – styl wolny Kadetek, Kadetów, Juniorów, Juniorek pod Honorowym Patronatem Pana Witolda Bańki - Ministra Sportu i Turystyki RP.

Na Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku spotkało się prawie 250 zawodników i zawodniczek z 11 krajów. W tym roku po raz pierwszy przybyła liczna reprezentacja Hiszpanii oraz Rumunii. Ponownie na zawodach pojawiły się ekipy Estonii, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Niemiec i Kanady.

Podczas uroczystego otwarcia Turnieju w Kraśniku zebranych gości powitali prezes LUKS Suples Kraśnik Leszek Zdybicki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Maj, a także prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Wśród zawodniczek pojawiła się tegoroczna medalistka mistrzostw Europy i świata w kategorii juniorek, jedna z najlepszych zapaśniczek LUKS Suples Kraśnik Aleksandra Wólczyńska.

Opublikowano: 09 października 2017 14:19