Kraśnicki - malinowy powiat!

Na bluesową nutę

Zespół Pawkin (link otworzy duże zdjęcie)

16 września w Kraśniku odbył się plenerowy koncert z okazji Polskiego Dnia Bluesa. Impreza była połączona z piknikiem motocyklowym, a zorganizowali ją Ireneusz Muszyński i firma M-Production wraz z Kraśnickim Stowarzyszeniem Motocyklowym „Szarża” oraz Starostwem Powiatowym.

W tym roku nie odbyła się kolejna edycja Kraśnik Blues Meeting ze względu na brak porozumienia z władzami miasta. Festiwal wróci w nowej odsłonie w przyszłym roku jako Kraśnik Blues Meeting – Przystanek Dzierzkowice (29 – 30.06.2018 r.) i będzie organizowany przez jego pomysłodawcę Ireneusza Muszyńskiego, gminę Dzierzkowice, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Urząd Marszałkowski.  

Jednak dobrej muzyki bluesowej granej na żywo w tym roku nie zabrakło. Z okazji Polskiego Dnia Bluesa 16 września na parkingu FŁT odbył się koncert plenerowy połączony z piknikiem motocyklowym. Wystąpili m.in. zespół Teksasy, laureaci jednej z poprzednich edycji Festiwalu, grupy Go Machine and Olek Band i Rock and Feler Band. Nie mogła oczywiście zabraknąć z tej okazji kraśnicko-lubelskiej formacji Pawkin, która ostatnio specjalizuje się w soft rocku (w przygotowaniu kolejna płyta), ale ma mocne bluesowe korzenie i znakomitych instrumentalistów oraz charyzmatycznego wokalistę Andrzeja Pawkę w składzie.     

Ciekawostką była druga edycja konkursu wokalnego „Dzieci śpiewają bluesa”, w którym uczestniczyło 32 młodych wykonawców. W kategorii 7-9 lat wygrał Michał Subik, w kat. 10-12 lat zwyciężyła Natalia Wawrzyńczyk (wyróżnienia Kinga Wołoszyn i Jakub Rogala), a w kat. 13 – 15 lat najlepsza okazała się Magdalena Rawska (wyróżnienie Kinga Skoczylas).

DN, fot. Sławomir Rodzik

Opublikowano: 19 września 2017 15:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 942

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.