Kraśnicki - malinowy powiat!

W niedzielę kolejny Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca

 (link otworzy duże zdjęcie)

Tegoroczna cykliczna impreza kolarska odbędzie się w gminie Wilkołaz w niedzielę 17 września 2017 r. Tradycyjnie wyścig przeprowadzony zostanie w różnych kategoriach wiekowych.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 8.30 pod Domem Wiejskim w Wilkołazie Trzecim. Pierwsi uczestnicy wystartują godzinę później. Jak co roku drużyny strażackie przejadą pod hasłem "Rowerem do pożaru".  Na zakończenie o 13.50 dla niestowarzyszonych zaplanowano przejazd "Rowerem" po zdrowie" na dystansie 14,5 km. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Trzeba wziąć ze sobą kartę rowerową, kask ochronny oraz dokument potwierdzający tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w imprezie. Wśród uczestników przejazdu rozlosowane zostaną nagrody.

Organizatorami imprezy są: Klub Sportowy "Unia Wilkołaz", Urząd Gminy w Wilkołazie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
 
Memoriał poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłego działacza sportowego i utalentowanego kolarza LZS Wilkołaz. 25 - letni Józef Kloc w 1960 r. został powołany do kadry narodowej. Na zgrupowaniu przygotowującym do Wyścigu Pokoju, podczas jazdy na czas, uległ na drodze śmiertelnemu wypadkowi.

Opublikowano: 12 września 2017 15:05

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 454

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.