XIX Ogólnopolski Mityng Modelarski

Modele samolotów (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 05-06 sierpnia 2017 r. na lotnisku modelarskim w Kraśniku odbył się XIX Ogólnopolski Mityng Modeli Latających pod hasłem ,,KAŻDY MOŻE LATAĆ’’ zorganizowany przez członków sekcji RC Kraśnickiego Klubu Modelarskiego <<PA – LO – OK>> przy współpracy: Pana Andrzeja Maja Starosty Powiatu Kraśnickiego, Pana Mirosława Włodarczyka Burmistrza Miasta Kraśnika, Pana Mirosława Chapskiego Wójta Gminy Kraśnik.

Oprócz gospodarzy, modelarzy z Kraśnika swoją obecnością zaszczycili nas modelarze z 31 miast: Krakowa, Nowa Dęba, Piotrków Trybunalski, Kielc, Radzenia Podlaskiego, Przemyśl, Lublina, Warszawa, Radawca, Tarnobrzeg, Lubartowa, Chrzanowa, Parczew, Stalowa Wola, Zaleszany, Lubycza Królewska, Biłgoraj, Rzeszów, Krasnystaw, Pionek k. Radomia, Nowa Dęba, Świdnik, Chełm, Siedlec, Stróży, Bełżyce, Ostrowca Św, Piaski, Niedrzwica Kościelna, Zamość.

Pierwsi modelarze z Krakowa przyjechali wieczorem w piątek. Ogółem w trzydniowym spotkaniu zarejestrowało się na liście startowej 69 modelarzy z 86 modelami samolotów różnych typów, z tymi co stały na lotnisku i pochowanymi w samochodach i nie były wystawione oraz nie odbyły lotów. Najmłodszy uczestnik miał kila lat, najstarszy latający modelami przekroczył 70lat. Kierownikiem jak i głównym organizatorem spotkania był Tomasz Frączek. Koordynatorami lotów Tomasz Cieślik. Nadzór i obsługą techniczną sprawowali Dariusz Frączek, Paweł Buczkowski wraz z Stanisławem Likosem.

Ostatnim punktem spotkania było przyznanie i wręczenie 15 pucharów- wyróżnień dla najbardziej aktywnych i najlepszych modelarzy spotkania w poszczególnych klasach. Puchary zostały wręczone od Starosty Powiatu Kraśnickiego Pana Andrzeja Maja, zaś Zastępca Burmistrza Miasta Kraśnik Dariusz Lisek w Kraśniku wręczył puchary w imieniu Pana Mirosława Włodarczyka Burmistrza Kraśnika, osobiście puchary wręczył Pan Mirosław Chapski Wójt Gminy Kraśnik Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz okolicznościowe naklejki. W sobotę i niedzielę w godzinach rannych i popołudniowych można było podziwiać loty kraśnickich paralotniarzy nad naszym lotniskiem.

Podsumowując trzydniowe spotkanie, na które przybyło wielu mieszkańców z Kraśnika nawet spoza Powiatu Kraśnickiego, można ocenić bardzo dobrze i przebiegło w miłej atmosferze, co spowodowało chęć spotkania się na przyszłorocznej jubileuszowym XX imprezie która jest zaplanowana w dniach 11-12 sierpnia 2018 roku.

Opublikowano: 08 sierpnia 2017 08:40