Są pieniądze na budowę nowego boiska w "Reju"

(link otworzy duże zdjęcie)

Powiat Kraśnicki otrzyma dofinansowanie do budowy nowego boiska wielofunkcyjnego przy ZS nr 2 w Kraśniku. Jeśli uda się szybko ogłosić i rozstrzygnąć przetarg, inwestycja mogłaby zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

17 lipca br. Ministerstwo Sportu i Turystyki przedstawiło listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”. Wśród nich jest Powiat Kraśnicki. Samorząd dostanie 309 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni prostej ze skokiem w dal. Drugie tyle Starostwo dołoży z własnego budżetu. Inwestycja powstanie przy ZS nr 2, czyli popularnym „Reju”.  - Jeśli uda się szybko ogłosić i rozstrzygnąć przetarg, inwestycja mogła zostać zrealizowana jeszcze w tym roku – mówi Mateusz Kaproń, kierownik wydziału inwestycji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Do 20 sierpnia br. ma zostać zbudowana bieżnia okrężna wokół boiska wielofunkcyjnego przy ZS nr 1, które zostało oddane do użytku we wrześniu 2015 r. Powiat będzie się również starał w przyszłym roku o dofinansowanie ze środków ministerialnych do budowy kompleksu boisk i kortów tenisowych przy ZS nr 3. Jeśli uda się pozyskać te środki, wszystkie trzy szkoły powiatowe na terenie Kraśnika będą dysponowały nowoczesną bazą sportową: salami gimnastycznymi, boiskami, bieżniami i kortami tenisowymi.

- Mamy to szczęście, że wiceministrem sportu jest kraśnicki poseł Jarosław Stawiarski, który wspiera działania naszych lokalnych samorządów mające na celu rozbudowę bazy sportowo-rekreacyjnej, nie tylko tej szkolnej – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Jestem przekonany, że dzięki temu wiele podobnych inwestycji uda się jeszcze zrealizować w Powiecie Kraśnickim.

Oprócz Powiatu Kraśnickiego na ministerialnej liście znalazły się w tym roku także gmina Dzierzkowice (budowa hali sportowej, 2.9 mln zł dofinansowania) oraz Miasto Urzędów (dwa boiska wielofunkcyjne, 470 tys. zł dofinansowania).

Opublikowano: 19 lipca 2017 12:26