Wielki sukces kraśnickiej młodzieży w USA

Członkowie drużyny Spice Gears i jej mentorzy (link otworzy duże zdjęcie)

Po udanych kwietniowych występach w Kanadzie młodzież ze szkół Powiatu Kraśnickiego odniosła kolejny sukces, zajmując drugie miejsce podczas First Global Challenge w Waszyngtonie. To odpowiednik igrzysk olimpijskich w dziedzinie robotyki.

Młodzież skupiona w drużynie Spice Gears reprezentuje szkoły prowadzone przez Powiat Kraśnicki. Dwukrotnie z sukcesami na koncie występowała podczas międzynarodowych zawodów First Robotics Competition w Kanadzie. Tym razem, dzięki finansowemu wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego oraz prywatnych sponsorów, kraśniccy uczniowie jako reprezentacja Polski pojechali do USA, gdzie rywalizowali z przedstawicielami ponad 160 ekip z całego świata i zajęli drugie miejsce.

- Dziękuję marszałkowi województwa i wszystkim sponsorom, dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku. Cieszę się, że nasze starania i doskonała postawa młodzieży oraz towarzyszących jej mentorów przyczyniają się do propagowania robotyki już nie tylko w naszym województwie, ale w całej Polsce. Takie sukcesy to kolejny dowód na to, że rozwój szkolnictwa zawodowego, nad którym pracujemy jako samorząd, ma głęboki sens. Po prostu mamy dla kogo budować nowe Warsztaty Szkolne przy ZS nr 3 – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj, jeden z mentorów kraśnickiej drużyny.

DN

Opublikowano: 19 lipca 2017 11:41