Podsumowanie akcji NIE nowotworom u dzieci w Kraśniku

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 10 – 13 maja 2017 roku przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku przeprowadzona została już po raz siódmy kampania „NIE nowotworom u dzieci”. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Fundacji Ronalda McDonalda oraz Starostwa przekazali podziękowania sponsorom tej akcji profilaktycznej.

Program „NIE nowotworom u dzieci” w Polsce działa od 2005 roku i wypełnia lukę w badaniach diagnostycznych, dostępnych w ramach publicznej opieki nad dzieckiem. Fundacja posiada jedyny w Europie ambulans wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt USG. Zakres badań i program powstał pod kierunkiem krajowego konsultanta ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzego R. Kowalczyka, a specjaliści na pokładzie ambulansu to lekarze radiolodzy dziecięcy z certyfikatami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Program adresowany jest do dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat, a zakres badań to kompleksowe USG: tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

W trakcie sześciu poprzednich edycji zostało przebadanych 1456 dzieci z terenu powiatu kraśnickiego. W 2017 roku zaplanowano przebadanie 310 dzieci, zaś udało się przebadać 361 dzieci, co w sumie daje łącznie przez siedem edycji 1817 przebadanych dzieci.
22 czerwca, podczas spotkania w restauracji MUSIC CAFE, pamiątkowe podziękowania z rąk dyrektor wykonawczej Fundacji Ronalda McDonalda Katarzyny Nowakowskiej oraz starosty kraśnickiego Andrzeja Maja i wicestarosty Mariusza Sochy otrzymali: Ewelina Rola - Kawiarnia MUSIC CAFE, Piotr Sarna - P.H.U.P. Carsystem – Wschód, Cecylia Serwinek  - Firma Handlowo-Usługowa "Wilkołaziak BIS”, Wiesław Januszczak - P.H. „Top – Car”, Joanna Bącal  - Przedsiębiorstwo Budowlane "Walted", Mirosław Kazula  - P.H. Moto-Gama, Mariusz Osiniak - Cegielnia Hoffmanowska, Krystyna Jocek - „Christin" Biuro Rachunkowe, Piotr Nowaczek - Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Marcin Gąsiorowski - Wójt Gminy Dzierzkowice, Paweł Głąb - Wójt Gminy Wilkołaz,  Franciszek Kwiecień - Wójt Gminy Trzydnik Duży, Monika Łukasik - Gmina Szastarka, Ewa Gawrysiak – Gmina Gościeradów, Jan Woźniak  - Burmistrz Miasta Urzędów, Agnieszka Dziewa - SP ZOZ w Kraśniku.

Ponadto wsparcia kampanii udzielili: Zakłady Poligraficzne AJG, Zajazd „Marta” Pułankowice, Usługi Cateringowe Beata Węgrzyn.
DN, fot. Olesya Gieral

Opublikowano: 23 czerwca 2017 13:10