Bicykliada 2017

(link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 4 czerwca 2017 roku odbyła się już czwarta edycja pikniku rowerowego Bicykliada. Organizatorami tego wydarzenia była Fundacja Baran Cycling, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Gmina Dzierzkowice. Zainteresowani do wyboru mieli 4 trasy o długości od 72 do 10 km. Każdy mógł więc wybrać dla siebie coś odpowiedniego do swoich możliwości. Na trasy wyruszyło łącznie 143 cyklistów. Rajd był doskonałą okazją do integracji środowiska ludzi aktywnych sportowo, zarówno starszych jak i najmłodszych.

Rajdom rowerowym towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Rower moich marzeń".
Do konkursu zgłoszono 104 prace plastyczne (26 z przedszkoli, 26 ze szkół podstawowych kl. I –III, 37 ze szkół podstawowych kl. IV – VI, 15 ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Komisja przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Przedszkola
1. Julia Woźniak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie - I miejsce
2. Emilia Oleszek – Przedszkole Niepubliczne "Dawid i Jula" w Kraśniku – II miejsce
3. Adrian Pogoda – Integracyjne Przedszkole Publiczne Nr 3 w Kraśniku – III miejsce

Szkoła podstawowa kl. I – III
Michał Chałabiś – Publiczna Szkoła Podstawowa w Słodkowie Trzecim – I miejsce
Karolina Syroka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie – II miejsce
Alicja Olszowy – Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Trzydnickiej - III miejsce

Szkoła podstawowa kl. IV – VI
Julia Mitrut – Zespół Szkół w Księżomierzu – I miejsce
Antoni Smaga - Społeczna Szkoła Podstawowa w Kraśniku – II miejsce
Julia Wielgus – Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie - III miejsce

Szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna
Michalina Rubaj – Społeczne Gimnazjum w Kraśniku – I miejsce
Dominika Ślusarz – Publiczne Gimnazjum w Zakrzówku – II miejsce
Karolina Przywara – Zespół Szkół w Księżomierzu - III miejsce

Komisja nie przyznała wyróżnień.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Bicykliada jest imprezą cykliczną. Już za rok kolejny piknik rowerowy i nowe imprezy towarzyszące. Aktualne informacje na ten temat znajdziecie na stronie www.barancycling.pl

Więcej zdjęć na: http://krasnik24.pl/world/5500-rekordowa-bicykliada-ponad-140-uczestnikow-foto

fot. Edyta Sakłak

Opublikowano: 05 czerwca 2017 11:21