Licealia 2017

(link otworzy duże zdjęcie)

Słoneczna pogoda sprzyjała w ostatnich dniach aktywnemu wypoczynkowi i dobrej zabawie. Nie zawiodła też w piątek. Młodzież szkół średnich z naszego Powiatu zamiast na lekcjach spotkała się w plenerze, by świętować kolejne Licealia. Kolorowy korowód przemaszerował spod "Reja" pod Zespół Szkół Nr 3 w Kraśniku, gdzie na uczestników czekała masa atrakcji.

"Jesteście wspaniałą młodzieżą, naszą dumą. Za Waszą pracę i sukcesy chcemy Wam dzisiaj podziękować. Życzę udanej zabawy" - starosta kraśnicki Andrzej Maj przywitał uczestników i oficjalnie otworzył licealia. Impreza została sfinansowana przez powiat.

Na scenie zaprezentowały się poszczególne szkoły. Była spora dawka dobrej muzyki i humoru, a potem do wspólnej zabawy zaprosili Dj Erol i Dj Ziu-Teck.

Zainteresowanie publiczności wzbudziły zmagania sportowe szkół. Zawody rekreacyjne wywołały niemałe emocje, ale też śmiechu było przy nich co niemiara. Zacięta rywalizacja towarzyszyła turniejowi piłki siatkowej. W meczu piłki nożnej drużyna składająca się z uczniów kraśnickich szkół zmierzyła się z uczniami z Annopola, Wólki Gościeradowskiej i Urzędowa.

Profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony turniej gier komputerowych zgromadził nie tylko sporą grupę zawodników, ale też publiczności.

Na mobilnym polu do gry rozgrywały się zacięte walki w laserowy paintball, a w wielkich skaczących kulach bumper ball młodzież próbowała nie tylko utrzymać pion, ale też strzelić gola do bramki.

Widowiskowy był pokaz gaszenia płonącego samochodu przeprowadzony przez Miejską Ochotniczą Straż Pożarną w Kraśniku.

Młodzież szkół średnich aktywnie włącza sie w różnorodne akcje charytatywne, nie mogło ich też zabraknąć na licealich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka krwi. Przeprowadzono też zbiórkę nakrętek dla 6 letniego chłopczyka z Olbięcina i zbiórkę karmy dla psów w Rachowie.

Serdeczne podziękowania należą się młodzieży i nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w organizacje imprezy. Dziękujemy także sponsorom nagród w konkursach sportowych: Sprytnej Kuchni, Restauracji Dąbrówka, Restauracji Parkowa, Stacji 1, CKiP w Kraśniku oraz Kawiarni Mela Caffe.

opracowała: Agnieszka Lenart

fot. Paulina Albin