X Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem „Uciekaj przed nałogiem”

(link otworzy duże zdjęcie)

X Powiatowy Rajd Rowerowy pod hasłem „Uciekaj przed nałogiem” odbył się 31 maja br. w godz. 8:30 – 14:00. Zainicjowany został przez starostę kraśnickiego oraz NZOZ OTU Kraśnik w ramach Światowego Dnia bez Tytoniu oraz ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ograniczającej zdrowotne następstwa palenia tytoniu w Polsce.

Styl życia wolny od dymu tytoniowego to element kultury i zasad funkcjonowania społeczeństwa. Cel ten może być osiągnięty tylko wtedy, gdy w jego realizację zostaną zaangażowane wszystkie środowiska mające wpływ na kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych: rodzina, szkoła, środowisko nauki, pracy i rozrywki oraz inne grupy społeczne o wysokim prestiżu i silnym oddziaływaniu na resztę społeczeństwa.

Uczestnicy rajdu wyjechali spod Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. Uczestnikami rajdu byli nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego oraz instytucje koordynujące kampanie. Rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim około 80 osób.

Trasa: Kraśnik (Zespół Szkół nr 3) – ul. Makuszyńskiego – Al. Młodości – ul. Graniczna – Wyżnica – Dzierzkowice Podwody – Suchodoły – Kol. Liśnicka – Wólka Gościeradowska – Marynopole – Wólka Gościeradowska - Kol. Liśnik - Księżomierz – Dzierzkowice Góry - Dzierzkowice Podwody - Kraśnik Fabryczny.

Wśród uczestników rajdu rozlosowano drobne upominki podczas wspólnego grillowania na świeżym powietrzu w Marynopolu.

Opublikowano: 02 czerwca 2017 08:15

Starostwo Powiatowe w Kraśniku