Kolejna Bardograjka już jutro!

(link otworzy duże zdjęcie)

Kinga Suchora z zespołem „Poefonia” wystąpi 20 maja w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku. Będzie to już 33 edycja cyklu spotkań BardoGrajka, podczas którego prezentują się twórcy i wykonawcy z nurtu piosenki literackiej.

Kinga Suchora jest wokalistką i fortepianistką zespołu, komponuje muzykę.

Poefonia - sami nazywają siebie lubelskim tworem muzyczno-słownym, zajmującym się piosenką autorską z nurtu poezjiśpiewanej - „chcą oswajać trudne uczucia, a słowa ugłaskiwać”. Poefonia powstała w 2012 roku i ma swój początek przy Bursie Szkół Artystycznych w Lublinie. Zespół gości głównie na scenie lubelskiej, ale i rzeszowskiej, uczestniczy w licznych festiwalach piosenki artystycznej.

Kinga Suchora wraz z zespołem „Poefonia” wygrała, między innymi festiwal „Wschody”, XXI Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2016”, zdobyła nagrody na przeglądzie „Metamorfozy Sentymentalne”.

Pomysłodawcą, kreatorem BardoGrajki jest Jacek Kadis, śpiewający poeta z Kraśnika, autor tekstów i kompozytor muzyki, a także najbardziej znany w środowisku lokalnym bard. Narzędziem Jacka są mądre teksty i dobra muzyka, zaś celem przekonanie jak największej liczby ludzi, że myślenie ma przyszłość.

BardoGrajka z małymi przerwami gra w Kraśniku już 10 lat!

Opublikowano: 19 maja 2017 13:28

Starostwo Powiatowe w Kraśniku