Powiatowy przegląd młodych recytatorów

(link otworzy duże zdjęcie)

Jedna uczennica z gminy Dzierzkowice i trzy z Kraśnika będą reprezentować Powiat Kraśnicki w wojewódzkim etapie tegorocznego Małego Konkursu Recytatorskiego. Podczas przesłuchań, które odbyły się we wtorek 16 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach, o nominacje ubiegało się ponad 30 wykonawców.

W młodszej kategorii wiekowej, w której startowali uczniowie klas I - III szkół podstawowych, prawo występu w finale wojewódzkim zdobyła Alicja Dudek z Zespołu Placówek Oświatowych w Terpentynie Filii w Dzierzkowicach-Woli i Ida Klimek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku. Alicja Dudek, która przygotowywała się pod kierunkiem Barbary Rodzik, zaprezentowała fragment utworu "Anioł mój" nieznanego autora.

Natomiast Ida Klimek otrzymała nominacje za "Balladę o królewnie, która na wszystko kręci nosem" Wiery Badalskiej, przygotowaną pod okiem Anny Kuśmierz.

Jury etapu powiatowego przyznało również 8 wyróżnień, które otrzymali: Grzegorz Markowski i Amelia Dudek z ZPO w Terpentynie, Alan Krupka z PSP 1 w Kraśniku, Antonina Węcławska z SP w Moniakach, Julia Kudła z SP w Skorczycach, Kinga Wołoszyn z SP w Leszczynie, Martyna Ufniarz z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu i Wiktoria Lipiec z PSP w Rudniku Drugim.

Podsumowując eliminacje członkowie komisji stwierdzili, że poziom artystycznej rywalizacji był wysoki, a utwory dobrze dobrane do wieku i możliwości interpretacyjnych wykonawców. Jurorzy podziękowali również recytatorom i ich opiekunom, że wybierali przeważnie mniej znane teksty, w których mogli świetnie pokazać swoje emocje. Jednocześnie wyrazili ubolewanie, że do kolejnego etapu mogli nominować tylko po 2 przedstawicieli w każdej kategorii wiekowej.

fot. GOK Dzierzkowice

Opublikowano: 17 maja 2017 11:05