NIE nowotworom u dzieci - VII edycja

(link otworzy duże zdjęcie)

Pierwsza edycja kampanii społecznej na rzecz postępu w onkologii dziecięcej „NIE nowotworom u dzieci” odbyła się w dniach 14 - 16 kwietnia 2011 roku przy Parafii p.w. św. Józefa Robotnika w Kraśniku

W dniach 10 – 13 maja 2017 roku (środa 10.00 – 18.00; czwartek, piątek i sobota 9.00 – 18.00) przy Starostwie Powiatowym w Kraśniku przy Alei Niepodległości 20 zostanie już po raz siódmy przeprowadzona w naszym powiecie kampania „NIE nowotworom u dzieci”.

Program „NIE nowotworom u dzieci” w Polsce działa od 2005 roku i wypełnia lukę w badaniach diagnostycznych, dostępnych w ramach publicznej opieki nad dzieckiem. Fundacja posiada jedyny w Europie ambulans wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt USG. Zakres badań i program powstał pod kierunkiem krajowego konsultanta ds. onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jerzego R. Kowalczyka, a specjaliści na pokładzie ambulansu to lekarze radiolodzy dziecięcy z certyfikatami Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Program adresowany jest do dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat, a zakres badań to kompleksowe USG: tarczycy, węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny.

W trakcie sześciu poprzednich edycji zostało przebadanych 1456 dzieci z terenu naszego powiatu w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W 2017 roku zaplanowano przebadanie 310 dzieci.

Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości. U każdego dziecka wykonano pełne badanie ultrasonograficzne węzłów chłonnych szyi, tarczycy, narządów jamy brzusznej a u chłopców dodatkowo moszny.

Naszą akcję wsparli: P.H.U.P. Carsystem – Wschód Krzysztof Sarna Kraśnik, Firma Handlowo-Usługowa "Wilkołaziak BIS” Cecylia Serwinek Wilkołaz Trzeci 92, P.H. „Top – Car” Sp. Jawna W.A.J. Januszczak Kraśnik, Przedsiębiorstwo Budowlane "Walted" Kraśnik, P.H. Moto-Gama Mirosław Kazula Kraśnik, Cegielnia Hoffmanowska Osiniak i Wspólnicy Spółka Jawna Kraśnik, "Christin" Biuro Rachunkowe Krystyna Jocek Kraśnik, Zakłady Poligraficzne AJG Kraśnik,Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej, Zajazd „Marta” Pułankowice, Usługi cateringowe Beata Węgrzyn Kraśnik, Kawiarnia "MUSIC CAFE" Kraśnik, Wójt Gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski, Wójt Gminy Wilkołaz Paweł Głąb, Wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, Wójt Gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik, Burmistrz Miasta Urzędów Jan Woźniak oraz dr. n. med. Marek Kos dyrektor SPZOZ w Kraśniku.

Opublikowano: 11 maja 2017 08:08