Dzień Otwarty Zespołu Szkół Specjalnych

Dzień Otwarty (link otworzy duże zdjęcie)

Dzień Otwarty Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku odbył się w dniu 4 kwietnia 2017 r. Miał on na celu zintegrowanie społeczności szkolnej ze środowiskiem lokalnym, promocję placówki jako środowiska sprzyjającego indywidualnemu rozwojowi ucznia i wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom rodziców a także zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły bazą lokalową ofertą edukacyjną szkoły.

Spotkanie społeczności szkolnej z zaproszonymi gośćmi rozpoczęło się o godzinie 9:30 na szkolnej sali gimnastycznej ZSS w Kraśniku. Wszystkich zebranych powitała dyrektor ZSS w Kraśniku pani Anna Stolarska, która przedstawiła program Dnia Otwartego. Swoją obecnością zaszczycili nas: wicestarosta kraśnicki - pan Mariusz Socha, pani Beata Kloc-psycholog z przedszkola „Słoneczny Dzień” a także rodzice i przyszli uczniowie. Kolejnym punktem programu było rozdanie balonów, folderów, breloków i przypinek promujących naszą placówkę. Wszyscy chętni mieli możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z symbolem naszej szkoły – biedronką. Przygotowano prezentację multimedialną zawierającą historię szkoły oraz ofertę edukacyjną placówki.

Następnie odbyły się zaplanowane dla przybyłych gości atrakcje:

- zajęcia w klasie nauczania zintegrowanego,

- zajęcia z dogoterapii prowadzone przez Fundację Canituus z Lublina,

- warsztaty plastyczne,

- warsztaty kulinarne połączone z degustacją potraw przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela,

- warsztaty ogrodnicze,

- zajęcia warsztatowe teatru „Wojtuś”

- zajęcia rehabilitacyjne,

- zajęcia specjalistyczne prowadzone Metodą Tomatisa,

- konsultacje specjalistyczne, a także zwiedzanie szkoły.

Opublikowano: 05 kwietnia 2017 10:12