Powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych. (link otworzy duże zdjęcie)

W Kraśniku zakończyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, organizatorem których są Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Trzy grupy teatralne z powiatu pojadą na Festiwal Najciekawszych Widowisk w Lublinie.

11 kwietnia w Centrum Kultury i Promocji w przeglądzie wzięło udział dziewięć zespołów teatralnych z terenu powiatu, które wystąpiły w kategoriach teatr dziecięcy oraz teatr młodzieżowy. Wśród uczestników:
Teatrzyk „Szóstka” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kraśniku ze spektaklem „Wars i Sawa”,
Teatr ABRACADABRA z Zespołu Szkół w Księżomierzy przedstawił widowisko „Jesteśmy takimi, jakimi nas widzicie”,
Teatr AGRAFKA ze Szkoły Podstawowej w Bobach ze spektaklem „Szewczyk Dratewka”,
Teatr Potłuczone Bobaski z Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku ze spektaklem „Bajki dla potłuczonych”,
Teatrzyk Żartu i Humoru Karolowa Dziatwa ze Szkoły Podstawowej w Moniakach zaprezentował „Kopciuszka”,
Teatr BEZ TREMY ze Szkoły Podstawowej w Skorczycach ze spektaklem „Tajemniczy gość”,
Teatr Świetlica „Dwójka” z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Kraśniku zaprezentował „Cyrkowe przedstawienie”,
Teatr NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprezentował spektakle „Tak nie musiało być” oraz „Cisza”.

Jury w składzie: Henryk Kowalczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Marek Grabowski z Centrum Kultury w Opolu Lubelskim oraz Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku nominowało do Finału Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych trzy grupy teatralne:
Teatr BEZ TREMY ze Szkoły Podstawowej w Skorczycach ze spektaklem „Tajemniczy gość” w reżyserii Małgorzaty Biały w kategorii teatrów dziecięcych oraz
Teatr NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku ze spektaklem „Tak nie musiało być” w reżyserii Moniki Nitkiewicz, a także
Teatr NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku ze spektaklem „Cisza” w reżyserii Moniki Nitkiewicz w kategorii teatrów młodzieżowych.
Tegoroczna edycja Festiwalu Najciekawszych Widowisk odbędzie się w dniach 8 - 9 maja w Lublinie.

fot. Grzegorz Żak

Opublikowano: 13 kwietnia 2017 14:36