Kolejne warsztaty pisankarskie za nami!

Warsztaty (link otworzy duże zdjęcie)

Zdobienie pisanek nie jest łatwe, ale tej sztuki można się nauczyć. Przekonali się o tym uczestnicy Wielkanocnych Warsztatów Pisankarskich, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościeradowie, a którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Warsztaty dla 25 osób w tym dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu gminy Gościeradów poprowadził znawca tejże sztuki Mariusz Dubiel z podkraśnickiego Słodkowa, który wykonuje pisanki metodą tradycyjną. Jajka są barwione w łupinach cebuli, motywy są wydrapywane nożykiem, a następnie kolorowane. W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość podziwiania prac samego mistrza.

fot. GOK Gościeradów

Opublikowano: 31 marca 2017 11:14