Plebiscyt sportowy rozstrzygnięty

Złota Piątka Kraśnickiego Sportu (link otworzy duże zdjęcie)

W środę odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięty został plebiscyt "Złota Piatka Kraśnickiego Sportu".
O tytuł Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Kraśnickiego rywalizowało 15 kandydatów zgłoszonych przez kluby sportowe. Plebiscyt zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku wspólnie z wydawcą gazet Głos Kraśnicki i Goniec Gazeta Powiatowa. Na swojego faworyta można było głosować przez miesiąc. Zwycięzcę wyłonili internauci oraz czytelnicy lokalnych gazet. Tegoroczna edycja plebiscytu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Najpopularniejszym sportowcem Powiatu Kraśnickiego został Oskar Mikołajczak - pięściarz z klubu PKS "Za Bramą". Tuż za nim uplasował się siatkarz Krystian Grabowski, jedyny przedstawiciel sportów zespołowych, który zakwalifikował się do finałowej grupy. W Złotej Piątce Kraśnickiego Sportu, obok Oskara i Krystiana znaleźli się: taekwondeka Jakub Kalinowski, zapaśnik Jakub Szymula i pięściarka Gabriela Ryłło. Wszyscy uczestnicy plebiscytu otrzymali nagrody w posatci bonów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

- Postanowiliśmy wrócić do formuły plebiscytu organizowanego już kilkanaście lat temu, rozszerzyć ją tym razem na cały powiat kraśnicki i oddać głos fanom sportu, poszczególnych dyscyplin, klubów i indywidualnych sportowców. Wyłaniając Złotą Piątkę, tworzymy okazję dla miłośników sportu do integracji wokół ulubionych klubów, do promocji powiatowego sportu oraz po prostu do dobrej zabawy - podkreślał starosta kraśnicki Andrzej Maj.

W gali wzięli udział zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi, samorządowcy. Nie mogło na niej zabraknąć kraśnickich olimpijczyków - Zuzanny Mazurek i Jerzego Niecia.
Zwieńczeniem gali było wręczenie trenerowi Grzegorzowi Mazurkowi Medalu Starosty Kraśnickiego za całokształt osiągnięć.

- Sport jest tą dziedziną życia, która pasjonuje wielu mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego. Zajmuje on też ważne miejsce zarówno w naszych gazetach, jak i na portalu internetowym. Dziękujemy głosującym i gratulujemy wszystkim uczestnikom plebiscytu. Życzymy kolejnych sukcesów. Przeczytać o nich na pewno będziecie mogli u nas - zapowiedział Grzegorz Minik, redaktor naczelny Głosu Kraśnickiego.

fot. Paulina Albin

Opublikowano: 24 lutego 2017 08:55