Rusza głosowanie w plebiscycie "Złota Piątka Kraśnickiego Sportu"

 (link otworzy duże zdjęcie)

Czworo zapaśników, trzech piłkarzy, dwoje biegaczy, pływaków i bokserów, siatkarz oraz zawodnik taekwondo - w plebiscycie "Złota Piątka Kraśnickiego Sportu" rywalizuje 15 kandydatów zgłoszonych przez kluby sportowe. Organizatorami plebiscytu są: Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz wydawca gazet Głos Kraśnicki, Goniec Gazeta Powiatowa i portalu www.krasnik24.pl.

Dzisiaj ruszyło głosowanie. Do 17 lutego będzie można oddawać głosy na swoich faworytów na stronie internetowej Starostwa, a także za pośrednictwem kuponów drukowanych w Głosie Kraśnickim i Gońcu Gazecie Powiatowej. Przy sumowaniu głosów 1 głos oddany poprzez kupon gazetowy będzie liczony jako 10 głosów oddanych w głosowaniu internetowym.

Zwycięzcę plebiscytu oraz całą „Złotą piątkę kraśnickiego sportu” poznamy w lutym br. Na najpopularniejszych sportowców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania: ODDAJ SWÓJ GŁOS


Sylwetki kandydatów:

zlota_piatka_lista.png


1. Filip Drozd:
Fabryczny Klub Sportowy „Stal Kraśnik”.
•    wychowanek Młodzieżowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik oraz Fabrycznego Klubu Sportowego „Stal” Kraśnik,
•    wiosną 2016 roku był piłkarzem Motoru Lublin ( III liga),
•    jest podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Daniela Szewca, oraz liderem klasyfikacji strzelców IV ligi w tym sezonie,
•    w rundzie jesiennej IV ligi strzelił 16 goli.

2. Krystian Grabowski:
Międzyszkolny Klub Sportowy przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku.
•    IV miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej,
•    II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego,
•    IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego (piłka plażowa),
•    II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego (gimnazjada).

3. Katarzyna Jargieła:
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Stróży.
•    trzykrotna Mistrzyni Polski Młodziczek w Zapasach (w latach 2014, 2015, 2016).

4. Kamil Jastrzębski:
Szkolny Klub Biegowy Kraśnik.
•    dwukrotny mistrz Polski w biegach górskich,
•    reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Arco di Trento we Włoszech,
•    jeden z najlepszych polskich biegaczy w biegu na 10 000 m i półmaratonie,
•    złoty medalista na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie - Sobótka,
•    złoty medalista na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich stylem alpejskim - Międzygórze,
•    VIII miejsce (w klasyfikacji drużynowej) na 15 Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich w Arco di Trento - Włochy,
•    VII miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 10 000 m. - Białogard.

5. Jakub Kalinowski:
Kraśnicka Akademia Taekwon-do.
•    Mistrz Europy Seniorów w walkach do 85 kg Taekwon-do,
•    wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych w Taekwon-do i Kickboxingu.

6. Michał Kasica:
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Stróży.
•    brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach - 2016 r.,
•    członek Kadry Wojewódzkiej.

7. Beata Kośla:
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Suples” Kraśnik.
•    I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek,
•    III miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorek,
•    I miejsce - Puchar Polski Juniorek,
•    X miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek.     

8. Eryk Łaciński:
Gminny Klub Sportowy „ Orzeł” Urzędów.
•    król strzelców rundy jesiennej z 21 bramkami na koncie,
•    III miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji strzelców (w swojej klasie rozgrywkowej).

9. Oskar Mikołajczak:
Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą”.
•    zakwalifikował się do ćwierćfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie - Ząbkowice Śląskie,
•    zdobył tytuł Gwardyjskiego Mistrza Polski w Boksie - Busko Zdrój.

10. Damian Pietroń:
Fabryczny Klub Sportowy „Stal Kraśnik”.
•    kapitan seniorskiej drużyny Fabrycznego Klubu Sportowego „Stal” Kraśnik, grającej w IV lidze.

11. Gabriella Ryłło:
Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą”.
•    złoty medal - Puchar Polski Kadetek w Boksie - Grudziądz 2016.

12. Artur Siekaczyński:
Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik.
•    brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych na dystansie 2500 m w kategorii Juniorów Młodszych,
•    brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w sztafecie 3x3000 m w kategorii Juniorów Młodszych.  

13. Zofia Szewczyk:
Uczniowski Klub Pływacki „Fala” Kraśnik.
•    brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych na dystansie 2500 m w kategorii Juniorów Młodszych,
•    brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych  w sztafecie 3x3000 m w kategorii Juniorów Młodszych.

14. Jakub Szymula:
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Suples” Kraśnik.
•    I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych,
•    V miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych,
•    V miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych,
•    I miejsce na Turnieju Międzynarodowym Koszyce - Słowacja,
•    III miejsce na Turnieju Międzynarodowym Kłajpeda - Litwa.

15. Dominika Wiśniewska – Ulfik:
Szkolny Klub Biegowy Kraśnik.
•    zwyciężczyni Pucharu Świata w Amsterdamie,
•    srebrny medal - Puchar Świata we Francji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Hiszpanii,
•    II miejsce - Puchar Świata - Paryż - La Verticale Tour Eiffel,
•    I miejsce - Puchar Świata - Holandia - Trappenloop Almere - Amsterdam,
•    II miejsce - Puchar Świata w Sky Towerunning – Dubai Holding SkyRun 2016 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich,
•    II miejsce - Puchar Świata w SkyTowerunning - Benidrom - Hiszpania.

Opublikowano: 16 stycznia 2017 12:01

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 13025

Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.