I Konferencja Ruszam się dla zdrowia

Ruszam się dla zdrowia. (link otworzy duże zdjęcie)

Wczorajsze spotkanie to konferencja połączona z niespodzianką dla Pań z powiatu kraśnickiego.

Około miesiąca temu z inicjatywy społecznej kobiet, które na początku roku uczestniczyły w programie „Zachowaj Równowagę” organizowanym przez SP ZOZ w Kraśniku, powstała I edycja pilotażowego kursu „Ruszam się dla zdrowia” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. 24 panie pod okiem trenerek oraz pani dietetyk spotykają się 3 razy w tygodniu na sali fitness lub w terenie, aby dbać o swoją sylwetkę, jak również własne samopoczucie. Program ten przewidziany jest na 7 tygodni.

"Walczę z nałogiem jedzenia. Właśnie pozbyłam się 60 kilogramów swojego ogromnego ciała, przez które wylałam morze łez". Tymi słowami zaczyna się książka "Śmierć grubej Berty, czyli jak skutecznie zabić w sobie grubasa". Autorka – Agnieszka Czerwińska – opisuje w niej dramatyczną walkę, jaką stoczyła z otyłością. Trudno wprost uwierzyć, że ta atrakcyjna młoda kobieta, zgrabna i długonoga, jeszcze dwa lata temu ważyła 125 kilogramów! Dzięki pomocy trenerki personalnej Patrycji Polak zrzuciła 70 kilogramów i mieści się obecnie w rozmiar S. Patrycja chorowała kiedyś na anoreksję. Jak powiedziała Pani Patrycja „Wszystko jest w naszej głowie, więc uwierz w siebie a pokonasz niejedną przeszkodę”. Obie są kobietami sukcesu. 23 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Kraśniku obie panie opowiedziały o tym, jak się poznały i jak ta znajomość zmieniła ich życie. Podzieliły się również swoimi poradami na temat diety, walki z otyłością i anoreksją.

W spotkaniu uczestniczył Mariusz Socha Wicestarosta Kraśnicki, Edyta Hofman, Joanna Patrzylas z Fundacji "All Is One", Beata Warda, Edyta Rudnicka, Monika Wójcicka - dietetyk (Mobilny Fitness Monika Wójcicka) oraz adresaci tego spotkania - mieszkańcy powiatu kraśnickiego. Na zakończenie Wicestarosta Mariusz Socha zachęcił do uczestnictwa w kolejnych edycjach kursu. Podkreślił również jak ważne jest dbanie o siebie.

fot. Marlena Jurek

Opublikowano: 24 listopada 2016 09:33