Lwowski Listopad w Lublinie

Obchody we Lwowie. (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 4 listopada 2016 roku delegacja Zespołu Szkół – CKZiU w Urzędowie uczestniczyła w obchodach „Lwowski Listopad w Lublinie” „Orlęta Lwowskie – tradycja i współczesność”. Organizatorem „Święta Szkół Orląt” było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Lublinie. Gośćmi honorowymi byli: Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Pan Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, Starostę Kraśnickiego reprezentował Pan Zbigniew Leziak Kierownik Wydziału Edukacji, uczestniczyli również prezesi Klubów TMK i KPW w Urzędowie i Zamościu oraz delegacje 6 szkół noszących „Imię Orląt”. Szkołę z Urzędowa reprezentowali: poczet sztandarowy, młodzież, dyrektor szkoły Andrzej Rolla i opiekunowie Pani Justyna Popiołek – Czarnota i Pan Leszek Gozdalski.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Zwycięskiej z udziałem pocztów sztandarowych szkół „Orląt Lwowskich” z lubelszczyzny i sztandaru Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Lublinie. Mszę Świętą celebrował Ks. Rektor Dariusz Bondyra.

Dalsza część obchodów odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego, gdzie uczestnicy brali udział w koncercie w wykonaniu szkół „Orląt Lwowskich” zatytułowanym „Przyśniła się dzieciom Polska”. Akademię rozpoczęła uczennica z Urzędowa Sylwia Piłat recytując wiersz Edwarda Słońskiego „Przyśniła się dzieciom Polska”.

opracowanie i fot. Andrzej Rolla

Opublikowano: 14 listopada 2016 13:47