Forum Gospodarczo-Samorządowe w najbliższy piątek

Zaproszenie na Forum Gospodarcze. (link otworzy duże zdjęcie)

14 października 2016 roku w Kraśniku odbędzie się Forum Gospodarczo-Samorządowe. Będzie to już czwarta edycja jednego z największych wydarzeń biznesowych w województwie lubelskim. Organizatorem spotkania jest Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Forum adresowane jest przede wszystkim do lokalnych przedsiębiorców i samorządowców.

Gośćmi Forum będą m.in. prof. Grzegorz Kołodko – były wicepremier, minister finansów w latach 1994–1997 i 2002–2003, prof. Robert Gwiazdowski – ekonomista, ekspert ds. podatków i przewodniczący Rady Centrum im. Adama Smitha, prof. Andrzej Kidyba - kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS.

Dotychczasowe trzy edycje przedsięwzięcia skoncentrowane były głównie na przedsiębiorczości w kontekście lokalnego rynku pracy. - W tym roku pragniemy rozszerzyć zakres tematyczny tak, by przedsiębiorcy, wójtowie oraz burmistrzowie nie tylko powiatu kraśnickiego, ale także powiatów ościennych, mieli możliwość wysłuchania cennych prelekcji ekspertów z dziedziny m.in. partnerstwa publiczno-prywatnego, podatków czy szeroko pojętego doradztwa gospodarczego – mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Spotkanie z wicepremierem Grzegorzem Kołodką oraz profesorem Gwiazdowskim będzie niewątpliwie okazją do rozmowy z najwybitniejszymi ekspertami ekonomicznymi w naszym kraju. Obaj reprezentują różne poglądy w wielu sprawach i to daje nam szansę poznać różne punkty widzenia na kwestie zarówno związane z gospodarką krajową, jak i lokalną.

Forum Gospodarczo-Samorządowe będzie dobrą okazją do przedstawienia potencjału gospodarczego powiatu kraśnickiego. Podczas tegorocznej edycji gremium ekspertów ze świata nauki, ekonomii i polityki skupi się na wyzwaniach stojących przed lokalnymi przedsiębiorcami i samorządowcami. Będzie mowa m.in. o możliwościach konkurencji małego i średniego przedsiębiorcy z korporacjami, czy zasadach tworzenia i funkcjonowania Partnerstw Publiczno-Prywatnych. Na zakończenie zaplanowano panel dyskusyjny dotyczący handlu jako kluczowego elementu rozwoju i zwiększania konkurencyjności gospodarki powiatu kraśnickiego z uwzględnieniem barier prawnych.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana.

Po zakończeniu Forum Gospodarczego nastąpi także finałowa gala konkursu „Dobre, bo Kraśnickie”. To inicjatywa Kraśnickiej Izby Gospodarczej, której celem jest tworzenie i promocja lokalnych marek.

Opublikowano: 11 października 2016 10:21

Załączniki: