XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy

Spotkania Pszczelarzy. (link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę 2 października w Kraśniku odbyło się XXXV Wojewódzkie Kraśnickie Spotkanie Pszczelarzy, które rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Józefa Robotnika.

Po mszy mogliśmy wziąć udział w uroczystym przemarszu do Centrum Kultury i Promocji prowadzonym przez kraśnicką Orkiestrę Dętą OSP. Jak co roku można było w CKiP nabyć miód, inne wyroby oraz sprzęt pszczelarski.

Program spotkania zawierał wręczenie odznaczeń, wyróżnień oraz wykłady i przemówienia. Wśród odznaczonych znalazł się także starosta kraśnicki Andrzej Maj: - W tym roku dostąpiłem zaszczytu odebrania Złotej Odznaki Polskiego Związku Pszczelarzy. Za to ważne odznaczenie, które jest dla mnie dużym wyróżnieniem, serdecznie dziękuję. Zwłaszcza, że Kraśnickie Spotkania są jedną z najważnieszych imprez organizowanych cyklicznie w naszym powiecie i związanych z rolnictwem.

Dwa dni wcześniej w piątek 30 września miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Pszczoła to skarb". W konkursie oceniono 163 prace z 25 placówek szkolnych i przedszkoli. Ogółem przyznano 65 nagród oraz 3 wyróżnienia. Dyplomy uczestnictwa otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, podziękowania zaś placówki oraz opiekunowie uczniów.

Do obejrzenia fotorelacji zapraszamy na naszego Facebook'a (LINK).

fot. Paulina Albin

Opublikowano: 04 października 2016 09:55