Studenci z AIESEC z wizytą w Zespole Szkół w Wólce Gościeradowskiej

Bianca z Rumunii i Mohamed z Egiptu prowadzili warsztaty językowe w Wólce Gościeradowskiej (link otworzy duże zdjęcie)

Od 12 do 16 września 2016 r. społeczność szkolna z  Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej gościła zagranicznych studentów z AIESEC. Bianca z Rumunii i Mohamed z Egiptu prowadzili zajęcia kulturowo-językowe dla uczniów gimnazjum i technikum.

AIESEC to największa na świecie organizacja prowadzona przez studentów, działająca od 1948 roku. Skupia ponad 80 000 członków w 118 krajach świata. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach w języku angielskim prowadzonych przez wolontariuszy z innych kontynentów.

Opiekę nad prawidłowym przebiegiem warsztatów sprawowali nauczyciele języka angielskiego: Stanisław Szczerepa, Olga Smarzyńska i Janina Chmielowiec. Nasi uczniowie mieli okazję przybliżyć sobie tradycje oraz kulturę krajów, z jakich wywodzą się Bianca i Mohamed. Dowiedzieli się także dlaczego warto odwiedzić Egipt oraz co interesującego można zobaczyć w Rumunii.

Zagraniczni goście tworzyli na warsztatach przyjemną atmosferę i w sposób niezwykle interesując przedstawiali  swoje prezentacje. Organizowali też wspólne zabawy i quizy. Polscy uczniowie doskonalili na bieżąco umiejętności związane z komunikowaniem się w języku angielskim. Bianca i Mohamed zwiedzili malowniczą okolicę oraz poznali polskie zwyczaje i tradycje. Dzięki zaproszeniu do  domu ucznia klasy 3 technikum żywienia – Karola Nowaka mogli zobaczyć, jak wygląda tradycyjny polski dom, poprobować naszych potraw oraz poznać prawdziwą polską gościnność.

Opublikowano: 21 września 2016 12:01