Młodzieżowa Wspólnota Mieszkaniowa SOS w Kraśniku

Kategorie: Pomoc społeczna

Opis: Młodzieżowa Wspólnota Mieszkaniowa SOS w Kraśniku - placówka całodobowa typu socjalizacyjnego. Posiada 14 miejsc statutowych. Przebywa w niej młodzież, która ukończyła 16 lat. Placówka kontynuuje pracę i założenia wychowawcze przyjęte w Wioskach Dziecięcych SOS. Podejmuje działania zmierzające do całkowitego usamodzielnienia wychowanków oraz ich integracji w społeczeństwie. Prowadzona i współfinansowana przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Średnie miesięczne wydatki na utrzymanie dziecka w placówce w roku 2012 wynoszą 2.700,00 złotych.

Najczęściej występującymi przyczynami decydującymi o umieszczeniu dziecka w placówkach są: zaniedbania rodziców w realizacji funkcji opiekuńczo-wychowawczej oraz zagrożenia patologią społeczną i eurosieroctwo.

Lokalizacja:

Województwo: lubelskie