Projekt „TERMOMODERNIZACJA POWIATOWYCH BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ”  realizowany przez Powiat Kraśnicki ma na celu kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej, będących własnością Powiatu Kraśnickiego, t.j.: Zespółu Szkół Nr 1 w Kraśniku , Zespółu Szkół Nr 2 w Kraśniku , budynku po byłym oddziale ginekologii oraz  budynku po oddziale kardiologii przy Al. Niepodległości 25.
W ramach przedsięwzięcia planowana jest kompleksowa termomodernizacja w/w budynków wraz z modernizacją źródła ciepła i instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej.
Planuje się wykonanie następującego zakresu robót:
modernizacja systemu c.o., wymiana armatury grzewczej i rur doprowadzających czynnik grzewczy, montaż grzejników panelowych w budynkach, kompleksowa modernizacja instalacji cwu., zmiana źródła przygotowywania cwu na ciepło, wymiana rur doprowadzających cwu, izolacja, wymiana stolarki okienej i drzwiowej na niskoenergetyczne, docieplenie budynków.
Całkowity koszt projektu 4 777 137,46 zł , kwota dofinansowania 3 115 626,34 zł