Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku

ul. Obwodowa 1
23-200 Kraśnik

fax 81 826 41 57

W ramach programu budowy zintegrowanego ratownictwa medycznego we współpracy z Zarządem Powiatu i SP ZOZ przystąpiono do utworzenia Centrum Powiadamiania Ratunkowego na bazie Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kraśniku. Zakupiono sprzęt informatyczny i łączności, co wydatnie poprawiło wymianę informacji o zagrożeniach i zdarzeniach pomiędzy służbami ratowniczymi. Uległ skróceniu czas dojazdu wszystkich służb niezbędnych do usunięcia zagrożenia i udzielenia pomocy poszkodowanym. Na terenie powiatu zorganizowanych jest 82 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, zrzeszające 2985 czynnych mężczyzn. Jest też 21 członkiem Kobiecej Drużyny Pożarniczej. Powiatowa Komenda Straży Pożarnej współpracuje głównie z jednostkami włączonymi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - 12 jednostek w powiecie.